Śląskie Trendy

Bransoletki na rękę i ich różne oblicza

Marylin Monroe śpiewała kiedyś, że brylanty są najlepszymi przyjaciółmi pań. I choć do dziś większość kobiet kocha te drogocenne kamienie, to trzeba przyznać, że dziewczyny uwielbiają także inną biżuterię. Delikatne, urokliwe bransoletki na rękę zawładnęły kobiecymi sercami i zdobią nadgarstki pań od rana do wieczora. Sprawdź, które z nich są najmodniejsze.


Bransoletka ze sznurka z motywem lub z zawieszką

Sznurek nie zawsze kojarzył się z biżuterią, ale dziś, w dobie minimalizmu, stał się podstawą bardzo modnych ozdób. Do tego celu służy najczęściej bawełniany sznurek woskowany. Bransoletki na rękę z takiego sznurka z zawieszką lub innym srebrnym motywem to ulubiona biżuteria wielu dziewczyn. Zarówno zawieszki, jak i motywy mają różne kształty. Szczególnie często pojawiają się serduszka, listki koniczyny i symbole nieskończoności.

Bransoletka na rękę ze srebrnego łańcuszka

Srebro to kruszec, który modny był i jest zawsze, bez względu na zmieniające się biżuteryjne trendy. Srebrne łańcuszki fantastycznie wyglądają, są subtelne, a jednocześnie wyrafinowane. Często przytwierdza się do nich delikatne zawieszki, a wówczas doskonale wpisują się w modne, minimalistyczne trendy. Biżuteria w takiej formie nazywana jest „bransoletką celebrytki”, bo jako pierwsze nosiły je gwiazdy kina i ekranu telewizyjnego. Te srebrne bransoletki doskonale współgrają z codziennymi stylizacjami. Inne, zdobione większą liczbą ciekawych koralików, są idealnym uzupełnieniem klasycznych outfitów.

Bransoletki z drobnych koralików

Prawdziwym hitem są dziś bransoletki tkane na krośnie, w których wykorzystuje się drobniutkie koraliki Miyuki Delica. Koraliki te wywodzą się z Japonii, gdzie produkuje się je w tysiącach rodzajów, kolorów i odcieni. Ich niewielkie wymiary od 2 do 4 milimetrów pozwalają na tworzenie fantastycznych wzorów, które stają się prawdziwymi mozaikami. Bransoletki najczęściej mają szerokość od 1 do 6 cm i doskonale wpisują się w styl boho. Nosi się je na co dzień do strojów nieformalnych lub sportowych.

Bransoletka z koralików Toho

Toho to również drobniutkie koraliki, które produkowane są w podobnych rozmiarach i kształtach jak koraliki japońskie. Nawleczone na nitkę, a następnie utkane za pomocą szydełka tworzą przepiękne sznury koralikowe. Na ich końcach umieszcza się srebrne zapięcia z ozdobnymi zawieszkami. Koralikowe sznury w formie bransoletek można nosić po kilka naraz.

Bransoletki skórzane

Bardzo dużą popularnością cieszą się też bransoletki wykonane ze skóry. Mają szerokość przynajmniej centymetra i ozdobione są drobnymi cyrkoniami lub ćwiekami. Najczęściej owija się je kilkukrotnie wokół nadgarstka. Zapinane są najczęściej na zatrzask, ale coraz popularniejsze stają się zapięcia na magnes. Bransoletki skórzane świetnie uzupełniają ekstrawaganckie outifty.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl