Śląskie Trendy

Biustonosze damskie – prawidłowy wybór nie musi być trudny

Bielizna to ta część odzieży, która towarzyszy nam nieustająco przez cały dzień. Dlatego tak ważne jest prawidłowe jej dobieranie. Źle dopasowane biustonosze damskie noszone przez dłuższy czas mogą powodować bóle głowy, a także bóle kręgosłupa. Ponadto, jeśli jego obwód jest zbyt luźny, to nie spełnia on jednej ze swoich dwóch podstawowych funkcji, jaką jest podtrzymywanie biustu. Należy również pamiętać o odpowiednim doborze miseczki. Biustonosze damskie o zbyt małej miseczce, nienaturalnie ściskają piersi, powodując efekt wylewania się ich ze stanika. Natomiast zbyt duże miseczki nie przylegają idealnie do biustu, tworząc niepotrzebną i nieestetyczną przestrzeń przy biuście.


Biustonosze damskie – (nie)obowiązkowa część garderoby

Najwygodniejszym momentem dnia dla kobiet jest chwila, w której swobodnie może ona pozbyć się stanika. Odpowiednio dopasowane biustonosze damskie, nie będą stanowiły większego problemu podczas wykonywania codziennych obowiązków. Jeśli natomiast nie skorzystałyśmy wcześniej z pomocy brafitterki i chodzimy w źle dobranych biustonoszach, musimy liczyć się z konsekwencjami zdrowotnymi. Zaleca się niezakładanie stanika, jeśli jest taka możliwość. Pracując czy ucząc się z poziomu domu, warto zrzucić z siebie tę część garderoby. W ten sposób poprawimy jędrność naszych piersi, a biustonosze damskie będą mogły sobie swobodnie od nas odpocząć w szufladzie z bielizną. Kolejną zaletą niezakładania stanika jest poprawa krążenia oraz funkcjonowania sutków, co zostało potwierdzone przeprowadzonymi badaniami. Ponadto źle dobrane biustonosze damskie nie przepuszczają powietrza, zwiększając nasze ryzyko na potliwość. Warto wziąć pod uwagę wskazane czynniki i zadbać o swoje zdrowie, zanim będzie już za późno.

Czy są jednak sytuacje, w który nie należy wyjść z domu bez stanika? Przykładową sytuacją jest rozmowa kwalifikacyjna. Chcąc znaleźć pracę, trzeba zrobić wrażenie swoim zaangażowaniem, jednakże trudno będzie skupić potencjalnemu pracodawcy na nas samych, jeśli spod białej, eleganckiej koszuli będą widoczne sutki. Warto zatem zadbać wówczas o swój strój. Inną sytuacją, w której biustonosze damskie są niezbędne, jest uprawianie sportu. Podczas aktywności fizycznej również należy włożyć na siebie stanik. Podczas ćwiczeń piersi narażone są na ciągły ruch, powodując ból i brak komfortu. Przydadzą się zatem odpowiednie sportowe biustonosze damskie.

Biustonosze damskie – na jaki stanik się zdecydować biorąc pod uwagę aktywny tryb życia?

Prowadząc zdrowy tryb życia, nie narażamy się na ryzyko pojawienia się chorób. Poprawiamy swoje samopoczucie i zwiększamy swoją odporność, co jest bardzo rozsądnym podejściem i nastawieniem. Jakie zatem biustonosze damskie idealnie sprawdzą się podczas ćwiczeń? Najlepsze podczas aktywności fizycznej będą sportowe biustonosze damskie. Co je wyróżnia od pozostałych staników? Przede wszystkim nie zawierają uwierających szwów. Ponadto są idealnie dopasowane do kobiecej sylwetki. Produkowane z bawełny sportowe biustonosze damskie gwarantują także skórze przewiewność, dzięki czemu chronią przed nadmierną potliwością. Warto jednak pamiętać, że ze względu na swoją konstrukcję, czyli tworzenia elastycznych miseczek, sportowe biustonosze damskie nie nadają się do codziennego użytku w zastępstwie za zwykły rodzaj stanika.

Biustonosze damskie – jakie najlepiej sprawdzą się u przyszłych mam?

Świeżo upieczona mama potrzebuje wygodnych i komfortowych ubrań w swojej garderobie, które jej zapewnią swobodę ruchów podczas opiekowania się maluszkiem. W czasie karmienia najlepiej sprawdzą się biustonosze damskie specjalnie dedykowane mamom. Biustonosze damskie dla karmiących są zaprojektowane w taki sposób, by nie podrażniać wrażliwego biustu. W porównaniu do innych biustonoszy charakteryzują się odpinanymi miseczkami, które łatwo jest odpiąć i zapiąć po skończeniu karmienia maluszka piersią. Dzięki temu udogodnieniu kobieta nie jest zmuszona zdejmować z siebie całej bielizny.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl