Śląskie Trendy

DYWAN TO LAWA

W piątek, 24 września o godz. 19 w bytomskiej galerii Kronika otwarta zostanie wystawa Bartka Bucka i Szymona Szewczyka „Dywan to lawa”. Ekspozycję oglądać będzie można do 5 listopada.

Stwarzając przestrzeń wokół siebie człowiek nie szuka tylko odbicia własnych estetycznych upodobań – jego otoczenie, na które składa się mieszkanie, układ, wykończenie oraz wyposażenie, stają się jego środowiskiem i najbliższym punktem odniesienia.

Wystawa porusza zagadnienie przestrzeni mieszkalnej, jako niedającego się ukończyć projektu, relacji między człowiekiem i otaczającymi go rzeczami. Analizujemy potrzebę organizacji, tworzenia przedmiotów, przyglądamy się materiałom towarzyszącym tym aktywnościom. Konfrontujemy ambitne plany z rzeczywistością. Przyglądamy się naszym relacjom z miejscami i przedmiotami, z którymi żyjemy i zasypiamy. Dajemy wiarę propozycjom bez pokrycia, które te przedmioty składają.

www.dywantolawa.tumblr.com
Bartek Buczek (ur. 1987 r.) – stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Absolwent
ASP w Katowicach, dyplom w pracowni Andrzeja Tobisa. Profesjonalny malarz sztalugowy, bukinista, kolarz amator, mistrz wielkich rzeczy z małym budżetem, kocha hip-hop jak własną matkę.

Szymon Szewczyk (ur. 1989 r.) – ukończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Tworzy obrazy, kolaże, instalacje, wideo oraz obiekty. Zajmuje się również muzyką, scenografią i projektowaniem graficznym. Interesują go relacje człowieka z jego otoczeniem – zarówno materialnym jak i kulturowym oraz poszukiwanie nieoczywistych powiązań między z pozoru odległymi zjawiskami.

CSW Kronika
Rynek 26, 41-902 Bytom
tel. (48 32) 281 81 33
fax. (48 32) 281 76 94
www.kronika.org.pl
+ mail[at]kronika.org.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl