Śląskie Trendy

Bardzo mokre święta – spektakl dla dzieci

Ostatnie w tym roku spotkanie z Lufcikiem na Korbkę na Scenie Forum (Gliwice, ul. Lipowa 1). 3 grudnia, punktualnie o godzinie 12:00, poznamy zupełnie nową historię świąteczną.

Wcale nie tak daleko stąd, wcale nie tak dawno temu, w pobliskiej rzece żył jeden Utopiec. Który, w przeciwieństwie do wszystkich stworzeń zamieszkujących śląską ziemię, nie lubił Świąt. Stawał na utopcowych uszach, by rozpuścić każdy płatek śniegu. W dodatku wciąż odrzucał zaproszenie od Barbórki, by uczestniczyć w domowej Wigilii. Dlatego ta, wraz z dziećmi, przywołała trzy duchy Świąt Bożego Narodzenia – przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Czy straszkom uda się przekonać Utopca, by pokochał Święta? Czy Wodnik wreszcie zrozumie, jak ważna jest rodzina i wspólne spędzanie czasu? I czy wszyscy razem wymyślą, w jaki sposób zaprosić Świętego Mikołaja do tej deszczowej krainy bez śniegu?

Spektakl inspirowany jest utworami „Opowieść wigilijna” K. Dickensa, „Grinch: Świąt nie będzie” Dra Seussa oraz podaniami naszych babć. Aktorzy w przedstawieniu wykorzystują różne techniki teatralne – od żywego planu, po pacynki, elementy kuglarskie i musicalowe, żonglerkę i balet, przekazując w zabawny sposób istotne treści z morałem. „Bardzo mokre Święta. O jednym Utopcu, który nie lubił śniegu” to ciepłe, wesołe spotkanie w klimacie najbardziej magicznych Świąt w roku.

Po spektaklu, około godziny 13:00 zapraszamy małych i dużych na wyjątkowe warsztaty świąteczne, które pozwolą nam spędzić czas wspólnie z pociechami i przypomnieć sobie, że Boże Narodzenie, to nie tylko prezenty i pośpiech. Jak zwykle, będzie kolorowo, miło, radośnie i twórczo!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W imieniu aktorów organizatorzy proszą o punktualne przybycie. Podczas wydarzenia dzieci będą pod opieką animatorek z pedagogicznym przygotowaniem.

Wszystko – jak zawsze – odbędzie się w Scenie FORUM na I p.

lnk

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl