NOC DUCHÓW, czyli VII NOCNA GRA KSIĄŻĘCA ATRAKCJĄ DAISY DAYS W PSZCZYNIE! Do wspólnej zabawy zapraszamy w sobotę, 23 maja. Start godz. 19.00.
Co roku Pszczynę odwiedzają tysiące turystów. Spacerują, zachwycają się wnętrzami Zamku, ruszają w głąb Parku, by odwiedzić dostojne żubry albo zwiedzić Zagrodę Wsi Pszczyńskiej. Przyglądają się temu z dumą krążące nad Pszczyną duchy dawnych właścicieli tych ziem. I marzą. Żeby wrócić, zachwycić raz jeszcze, przestraszyć i przekonać się, czy żywi wciąż ich pamiętają. I oto wypełnia się ich wola! W noc Daisy Days wrócą do Pszczyny, by spotkać się ze śmiertelnikami i zabawić się z nimi tak, by jednym i drugim starczyło na całą wieczność!
Wyobraźcie sobie Państwo Pszczynę po zmroku, dodajcie lekki dreszczyk w klimacie domu strachów, a do tego dorzućcie ciekawe i pouczające zadania i elementy gier room escape oraz korowód barwnych postaci. Oto obraz VII edycji gry książęcej w Pszczynie. A to wszystko w sobotę 23 maja od godziny 19.00 do późnego wieczora.
Czym jest Gra Książęca?
Gra Książęca to organizowana od 2009 roku bezpłatna i otwarta dla wszystkich chętnych fabularna gra miejska. Celem gry jest przybliżanie uczestnikom atrakcji turystycznych Pszczyny, historii miasta i ciekawostek o życiu jego dawnych mieszkańców. Do udziału w imprezie nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Wszystkie informacje gracze zdobywają w toku zabawy. Na uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie z zadaniami gry czekają nagrody ufundowane przez Sponsorów.
Gra rozpocznie się o 19.00, a uroczyste zakończenie zaplanowano na 23.00.
Dla kogo gra?
Nocna Gra Książęca to trzyipółgodzinna impreza łącząca scenariuszowe gry terenowe, podchody, elementy gier „escape the room” i happeningów teatralnych. W trakcie gry uczestnicy odwiedzają interesujące miejsca w Pszczynie, spotykają postaci z przeszłości miasta i wykonują różnorodne zadania, dzięki którym lepiej poznają historię Pszczyny. Do udziału w grze zachęcamy osoby w każdym wieku (również dzieci w towarzystwie dorosłych), które chcą w aktywny i atrakcyjny sposób poznać to, co w Pszczynie najciekawsze. Trasa gry wymaga przemieszczania się, ale dzięki temu, że nie jest to wyścig na czas każdy, niezależnie od wieku i kondycji może bawić się w swoim tempie, w ramach 3,5 godziny przeznaczonych na wykonanie jak największej ilości przygotowanych zadań. Większość zadań wymaga uważności i spostrzegawczości podczas odwiedzania kolejnych miejsc gry; ważne są także: umiejętne łączenie faktów, logiczne myślenie, trochę zręczności i oczywiście pozytywne nastawienie oraz chęć dobrej zabawy! Dla dzieci przewidziane jest zadanie specjalne, które zaangażuje je w grę i zapewni słodką, gwarantowaną nagrodę na mecie.
Co czeka uczestników gry?
Motywem wiodącym tegorocznej gry są duchy dawnych właścicieli i mieszkańców Pszczyny, które wyjdą graczom na spotkanie. Na trasie gry należy się więc spodziewać korowodu barwnych postaci, w tym: księżnej Daisy i jej męża Jana Henryka XV von Pless, Starego Księcia Jana Henryka XI von Pless, Wesołego Księcia Ludwika Anhalt-Köthen oraz najstarszego pszczyńskiego żubra Plebejera. Postaci gry będą czekały m.in. w Muzeum Militarnych Dziejów Śląska, Zagrodzie Żubrów, Muzeum Prasy Śląskiej, w parku oraz w Skansenie Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej. By umilić graczom wykonywanie zadań, w niektórych miejscach duchy będą próbowały czasem przestraszyć graczy, ale w taki sposób, by Ci bez ataku serca mogli dokończyć grę i doczekać ogłoszenia wyników. Nowością VII edycji gry jest również wzbogacenie zadań o elementy nowego trendu w spędzaniu wolnego czasu, czyli real life room escape games. Zadania te będą wymagały logicznego myślenia, kojarzenia faktów i sprawnej współpracy w drużynie.
Jak wziąć udział w grze?
Do udziału w grze niezbędna jest rejestracja, która odbędzie się w dniu imprezy od 17.00 do 18.30 w Biurze Informacji Turystycznej w Bramie Wybrańców na Rynku. W grze można brać udział indywidualnie lub w zespołach od 2 do 4 osób. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Rejestracja może zakończyć się wcześniej w razie wyczerpania limitu 200 miejsc w grze. Aby zagwarantować sobie miejsca w grze można skorzystać z wcześniejszej internetowej rezerwacji miejsc na stronie gry www.gra.pszczyna.pl. Z rezerwacji internetowej można skorzystać do 22 maja 2015 (do godz. 23:59) lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc w grze.
Jak się przygotować do udziału w grze?
Ponieważ większość gry będzie się odbywała po zmroku przydadzą się latarki. Jak zawsze warto też zadbać o wygodny strój, choć tradycyjnie namawiamy do przebierania się – w tym roku za postacie ze śląskiego korowodu mrocznych postaci takich jak beboki, meluzyny i heksy. Przebranie nie jest obowiązkowe. Przyjście na grę w przebraniu co najmniej jednej osoby w drużynie zostanie nagrodzone niewielkim punktowym bonusem i z pewnością pozwoli jeszcze bardziej wczuć się w klimat gry.
Kto za tym stoi?
Organizatorami gry są: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury, a producentem wykonawczym firma Silesia Events. Patronat medialny nad imprezą objęli: Dziennik Zachodni, portal naszemiasto.pl, Radio Katowice, Radio Bielsko, Radio Express, TVP Katowice, portal pless.pl, pszczyna.tv oraz Głos Pszczyński.
Kontakt w sprawie gry:
Dorota Janas – Silesia Events
e-mail: dorota.janas@silesiaevents.pl
tel. 695 591 297