Śląskie Trendy

Artyści zatańczą na ścianie Galerii Katowickiej

Grupa Lineact w sobotę, 19 września br., zaprezentuje na ścianie Galerii Katowickiej wyjątkowe widowisko artystyczne. Tło do zjawiskowego występu na linach stanowić będzie mural autorstwa Raspazjana, jednego z najbardziej oryginalnych street artowców ze Śląska. Galeria Katowicka jest partnerem projektu „Zakorzenieni”.

– Weszliśmy w czas intensywnych prób. Pracujemy praktycznie całymi dniami i jest to dla nas ogromne wyzwanie fizyczne – mówi koordynatorka projektu Katarzyna Gorczyca. – Sił do dalszej pracy dodaje nam zachwyt osób, które przyglądają się naszym ćwiczeniom oraz przekonanie, że „Zakorzenieni” to wyjątkowe wydarzenie – dodaje.

„Zakorzenieni” to spektakl powietrzny o niepowtarzalnym charakterze. Zostanie zaprezentowany w otwartej przestrzeni miejskiej Katowic. Tancerze podwieszeni na linach, kilkanaście metrów nad ziemią, posłużą się techniką tańca wertykalnego, by poprzez powietrzny taniec oraz liczne akrobacje odsłonić i urzeczywistnić historię zawartą w muralu, który powstał na jednej ze ścian Galerii Katowickiej.

Motywem przewodnim dzieła, które stworzył uznany street artowiec Jan Raspazjan, jest integracja miast śląskich tworzących jedność, w której drzemie ogromna siła stwórcza przedstawiona w postaci idei drzewa i przeplatających się, łączących, silnych korzeni. Mural inspirowany jest bogactwem naturalnym ziemi śląskiej oraz śląskimi legendami.

– Próby wypadają niezwykle efektownie. Wizuale, które będą wyświetlone na muralu są niesamowite – dodaje koordynatorka projektu Katarzyna Gorczyca.

Premiera spektaklu „Zakorzenieni” odbędzie się w sobotę 19 września br. o godzinie 20.30 w podwórzu przy ul. 3 Maja 38, przy ścianie Galerii Katowickiej.

Elementem ożywiającym obraz, oprócz videomappingu w wykonaniu artysty o pseudonimie Rufus, będzie także muzyka przygotowana przez jednego z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, Steve Nasha. Kostiumy do spektaklu uszyła Katarzyna Stasiak.

Grupa LINEACT powstała z połączenia sił twórczych z różnorakich przestrzeni artystycznych, tworzą ją: Patryk Durski, Katarzyna Gorczyca, Krystian Łysoń, Nina Minor, Jakub Urbański, Jakub Kruczek, Raspazjan, Rufus, Steve Nash. Przy produkcji wydarzenia Grupa współpracuje także z firmą Cinematic Artists.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl