Śląskie Trendy

Art Naif Picnic

9 sierpnia 2020 r. (w niedzielę) w godz. 12:00 – 18:00  w ramach XIII Art Naif Festiwal – W stronę Słońca zorganizowany zostanie Art Naif Picnic, czyli spotkanie Artystów z Miłośnikami Sztuki.


W trakcie Art Naif Picnic planowane są:

– jarmark rękodzielniczy
– otwarty plener artystów naiwnych biorących udział w wystawie
– piknik na trawie organizowany we współpracy z Moodro Cafe
– atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu (gry, zabawy, warsztaty artystyczne i kreatywne)
– muzyka na żywo
– loteria

XIII Art Naif Festiwal – W stronę Słońca! rozpoczął się 26 czerwca i potrwa do 21 sierpnia 2020 roku.
Art Naif Festiwal to największy w Polsce, a prawdopodobnie i w Europie, międzynarodowy festiwal sztuki naiwnej, podczas którego prezentowane są prace artystów nieprofesjonalnych z całego świata. Celem Festiwalu jest rewitalizacja społeczna poprzez sztukę, która koi duszę i raduje serce, przełamanie stereotypowego spojrzenia na przemysłowy charakter Śląska, a także wypełnienie pewnej luki w historii sztuki, która koncentrując się na tzw. sztuce wysokiej, zapomina o twórczości ludzi tworzących z potrzeby wewnętrznej.
Przez cały okres wakacyjny postindustrialne wnętrze Galerii Szyb Wilson wypełnione będzie kolorową, radosną i odświeżającą sztuką artystów nieprofesjonalnych z całego świata, sztuką płynącą „prosto z serca do serca”.
Tradycyjnie Festiwal promowany jest przez pracę artysty, który zwyciężył poprzednią edycję i wybierany jest motyw przewodni w postaci sztuki kraju. W tym roku miała to być Brazylia, zaś obraz festiwalowy namalował artysta z Ekwadoru. Niestety artyści z Ameryki Południowej nie byli w stanie wysłać swoich prac i z tego powodu zarówno motyw przewodni jak i obraz będą wykorzystane w przyszłym roku. Otrzymaliśmy natomiast zgłoszenie z obrazami, które wyjątkowo celnie wskazywały na sytuację społeczną panującą obecnie na całym świecie i zostały namalowane specjalnie na ten Festiwal. Było to zgłoszenie artystki z Kanady – Pauliny Constancii. Chcąc uhonorować tę artystyczną reakcję na społeczną izolację oraz podkreślić „inność” tej edycji wybraliśmy jeden z jej obrazów jako promocję Festiwalu. Tegoroczny Festiwal został opatrzony dodatkowo podtytułem „W stronę Słońca” na znak wyjątkowości XIII Art Naif Festiwalu. Ma on sugerować wyjście z cienia epidemii, pokazać ożywcze i jednoczące działanie sztuki naiwnej.

źródło: http://szybwilson.org/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl