Śląskie Trendy

Aleksander Doba w Rialcie

12 października (czw., 19:00) zapraszamy do katowickiego kina Rialto (ul. Św. Jana 24) na spotkanie z polskim podróżnikiem, kajakarzem, zdobywcą i odkrywcą… – Aleksandrem Dobą, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent wyłącznie dzięki sile własnych mięśni! To laureat Podróżnika Roku 2015 wg czytelników „National Geographic”!

Po spotkaniu odbędzie się projekcja dokumentalnego filmu drogi: „Happy Olo. Pogodna ballada o Olku Dobie” (reż. Krzysztof Paweł Bogocz, Marcin Macuk), przedstawiającego sylwetkę naszego niezwykłego gościa.

→ zwiastun filmu:
https://youtu.be/n4fwJDSwJVs
https://youtu.be/hRn1wojrkjo

Aleksander Doba przepłynął samotnie najszerszy odcinek Atlantyku, pomiędzy wybrzeżami Europy i Ameryki Północnej. W ciągu 167 dni pokonał ponad 12 tysięcy kilometrów. Tym samym przepłynął Atlantyk w kajaku po raz drugi.

W 2016 rozpoczął trzecią transatlantycką wyprawę kajakiem z Nowego Jorku do Lizbony, którą zmuszony był przerwać ze względu na wypadek. W 2017 roku zamierza ją kontynuować.
Opłynął kajakiem również Morze Bałtyckie i Bajkał.
Jest dwukrotnym złotym, srebrnym i brązowym medalistą Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. Latał na szybowcach różnych typów oraz uzyskał trzecią klasę skoczka spadochronowego.

http://rialto.katowice.pl/wydarzenia/spotkanie-z-aleksandrem-doba-projekcja-filmu-happy-olo-pogodna-ballada-o-olku-dobie

→ Bilety:
http://www.filmowa.net/system.html?id=24055

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl