Śląskie Trendy

Akcja #PodrozujDoTutaj

Turystyka “O krok od domu” na przekór zarazie. Grupa blogerów podróżniczych w akcji społecznej rusza w podróż… po najbliższych okolicach.


Pandemia Covid-19 całkowicie zmieniła branżę turystyczną i usługi czasu wolnego. Po około dwóch miesiącach od wprowadzenia zamknięcia granic oraz restrykcji i obostrzeń w przemieszczaniu się, wiemy na pewno, że turystyka wyjazdowa zagraniczna stoi pod znakiem zapytania. Więcej nadziei budzi podniesienie się turystyki krajowej.

Prawie 80 proc. Polaków planuje w tym roku wyjazd wakacyjny, z czego 93 proc. urlop chce spędzić w kraju – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Profitroom obsługującą systemy rezerwacji hoteli.

Między innymi w związku z tym sprawy w swoje ręce wzięło 16 popularnych blogerów podróżniczych i turystycznych, którzy postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom urlopowym Polaków i przywrócić miłość do podróżowania po nieodległych zakątkach Polski.
Każdy z nich przypisany jest do jednego miasta wojewódzkiego lub województwa, związanego z jego miejscem zamieszkania lub rejonami rodzinnymi.

Katowice i ich okolicę prezentować będą Wędrowne Motyle. Ale mamy też nasz mały śląski desant – o Szczecinie opowie gliwicki bloger, Antek w Podróży.

Celem twórców jest stworzenie artykułów, przewodników albo filmu, zachęcającego do odkrywania najbliższej okolicy wg. pewnego nietypowego, ale pomysłowego klucza.

– Jestem przekonany, że Twórcy internetowi, naprawdę utalentowani, zasłużeni i bardzo popularni, pokażą wszystkim oryginalne miejsca na wyjazdy w okolicach dużych miast. Ograniczenia w podróżowaniu za granicę sprawią, że w 2020 roku skupimy się na poznawaniu i eksplorowaniu Polski– opowiada Bartek Szaro, pomysłodawca akcji i autor bloga “Paragon z Podróży”. – Wiele osób zdziwi się ile jest ciekawych miejsc, które od zawsze były pod nosem, a o których istnieniu do tej pory nie miało się pojęcia – argumentuje Szaro.

Twórcy blogów już zbierają materiały a także odwiedzają okolice, pomijając miejsca turystyczne i zbiorowiska ludzkie. Wszystko po to, by od 16 maja na 16 blogach i vlogach promować ideę odkrywania najbliższej okolicy i wspomóc w rozwoju krajowy sektor turystyczny i rekreacyjny.

– Uznaliśmy, że zaproponujemy naszym czytelnikom pewne “wyzwanie”, by odkryć kilka turystycznych ciekawostek, osobliwości, pięknych miejsc blisko domu, tak do 50 kilometrów, położonych na północ, południe, wschód i zachód– tłumaczy Marcin Nowak, jeden z pomysłodawców akcji, bloger i członek Społecznej Rady Turystyki. – A na koniec myślimy, że warto pokazać swoje miejsce zamieszkania lub miejsce rodzinne ale z nieco innej, może trochę zaskakującej strony – tłumaczy Nowak.

Akcja społeczna ma trwać od 16 maja do końca czerwca. Twórcy liczą na zaangażowanie swoich czytelników i rozprzestrzenianie się turystycznego wyzwania wśród kolejnych osób a także wsparcie ze strony regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, gdyż akcja ma na celu również pobudzenie lokalnego sektora turystycznego i utwierdzenie w przekonaniu konsumentów, że tegoroczny urlop może być śmiało nakierowany na Polskę.

– Dla tych bardziej ambitnych zaproponujemy wyzwanie nie pięciu a dziewięciu miejsc wokół swojego miasta. Np. również te na północny-wschód czy np. południowy-zachód. Jest tyle do odkrycia, że z czasem nam się kierunki skończą – śmieje się Marcin Nowak

W akcji udział biorą autorzy blogów i vlogów: Znaj Kraj, Antek w Podróży, Bieguni, Jolanta Paczkowska, Busem Przez Świat, Człowiek Przygoda, Wędrowne Motyle, Powroty Do, Paragon z Podróży, Życie jest Piękne, Gdzie Bądź, Ready For Boarding, Życie w Podróży, Głodny Świata, Szalone Walizki, Wieczna Tułaczka.

#PodrozujDoTutaj #KrokOdKatowic

fot. Designed by Freepik

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl