Śląskie Trendy

Akcja MOVEMBER POLSKA w gliwickim FORUM

CH FORUM przyłącza się do kampanii Movember Polska.Trzykrotnie, dziś i jutro (w piątek i w sobotę), a także 24 maja w gliwickim Centrum prowadzona będzie zbiórka odzieży używanej,  która zamieniona zostanie na środki, służące do sfinansowania badań dla mężczyzn w kierunku wczesnego rozpoznania nowotworów jąder i prostaty.


Inicjatorem i koordynatorem akcji jest Fundacja Kapitan Światełko.

– Zbieramy ubrania, które mogą zostać jeszcze sprzedane, ale które nam nie są już potrzebne, bo wietrzymy szafę przed wakacjami. Każdy z nas ma jeszcze ten sweter, którego już na pewno nie założy czy kurtkę, w której nie chodził już tej zimy. Dzięki oddaniu ubrań będziemy mogli wymienić je na środki na badania w ramach naszej jesiennej akcji – mówi Jakub Kajdaniuk z Fundacji Kapitan Światełko.

Organizatorzy proszą, aby nie przynosić pościeli, koców i obrusów.

Jak wyjaśnia Marek Thorz, rzecznik prasowy CH Forum Gliwice, Fundacja zbiera ubrania wspólnie z portalem Ubrania do oddania od ubiegłego roku. Na poczet finansowania badań dla mężczyzn zebrano już blisko dwie tony ubrań. Akcja w CH FORUM Gliwice będzie kulminacją tej zbiórki.

Ubrania będzie można oddać na specjalnym stanowisku w FORUM Inspirujących Spotkań (lokal na parterze CH FORUM). Wolontariusze Fundacji będą je przyjmować w piątek i sobotę 17 i 18 maja oraz w sobotę 18 maja, w godz. 16:00 – 21:00.

Dla najhojniejszych darczyńców, tj. osób, które przyniosą przynajmniej 5 kg ubrań, CH FORUM przygotowało upominki. W wybranych sklepach odzieżowych będą też obowiązywać atrakcyjne zniżki.

O AKCJI MOVEMBER POLSKA

Akcja Movember Polska odbywa się co roku w listopadzie, od 2014 roku. Jej założeniem jest edukowanie mężczyzn na tematy zwykle okryte tabu, a więc dotyczące nowotworów jąder i prostaty. Badania ultrasonograficzne jąder prowadzone nieodpłatnie dla uczestników przez Fundację Kapitan Światełko ocaliły już blisko 70 mężczyzn, u których zdiagnozowano początki zmian nowotworowych. Każda zebrana złotówka to kolejne godziny badań, z których mogą korzystać panowie w całej Polsce.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl