Śląskie Trendy

Akademia Duckie Deck w Katowicach

– Od konstruowania zabawek elektrycznych, poprzez sterowanie robotami, aż po warsztaty z majsterkowania – 20 i 21 stycznia Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zmieni się w plac zabaw i eksperymentów z nowymi technologiami. Akademia Duckie Deck, czyli cykl warsztatów i atrakcji rozwijających  wyobraźnię, po raz pierwszy zawita na Śląsk. Zapisy na bezpłatne zajęcia z udziałem dzieci i ich rodziców właśnie się rozpoczęły.

–  Czegoś takiego, jak Akademia Duckie Deck, w zarządzanych przez nas obiektach jeszcze nie było. Po sukcesie widowiska „Disney on Ice”, które odwiedziło 45 000 osób, niedzielnych porankach dla dzieci organizowanych na lodowisku (od września w ślizgawkach wzięło udział 20 000 osób) oraz planowanej na marzec kolejnej rewii z cyklu: „Masza i niedźwiedź na lodzie”, tym razem proponujemy najmłodszym kreatywne i twórcze warsztaty, łączące nowoczesne technologie z zabawą. Cieszy nas, że gościć będziemy u siebie projekt od lat budzący sympatię dzieci i rodziców w całej Polsce – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy obiektu.

Wśród różnorodnych, kreatywnych warsztatów skierowanych do dzieci wieku od 4 do 12 lat, znajdą się m.in. zajęcia z: animacji, beatboxu, elektryki, konstruowania, majsterkowania, robotyki, stolarstwa, scarpbookingu czy upcycklingu. Nie zabraknie również warsztatów z programowania – w ich ramach już 4-5 latki będą mogły pobawić się nowymi technologiami, które w przyszłości staną się ich codziennością. Zajęcia pomyślane zostały w taki sposób, aby rozwijać myślenie przyczynowo-skutkowe oraz umożliwić dzieciom samodzielne testowanie różnorakich rozwiązań.

Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji (liczba miejsc jest ograniczona):

https://akademia.duckiedeck.com/miasto/katowice

Dodatkową atrakcją będzie ogólnodostępna strefa otwarta – wypełniona interaktywnymi stanowiskami i obiektami przestrzeń do twórczej zabawy i nauki poza regularnymi warsztatami. Z kolei w strefie malucha do dyspozycji najmłodszych i ich rodziców będą klocki, kolejki, kredki i puzzle. Do stref dzieci mogą dołączać o dowolnej porze, a wstęp jest wolny, bez rejestracji i zapisów.

Wszystkie aktywności będą miały miejsce w sobotę 20 stycznia i w niedzielę 21 stycznia br., między godziną 11:00 a 17:00, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Udział w Akademii Duckie Deck można połączyć z wypadem na lodowisko w Spodku, lunchem w bistro „EMCEK meet&eat” w MCK i spędzić ciekawie rodzinny weekend w Strefie Kultury.

Więcej informacji o wydarzeniu jest dostępnych na stronie:

https://duckiedeck.prowly.com/preview/qluJP-vPMQGRXb4-gpwJWg

Akademia Duckie Deck to cykliczny program autorskich zajęć, w ramach których dzieci uczą się poprzez zabawę. Inicjatorem projektu jest krakowska firma Duckie Deck, która od 2008 r. projektuje internetowe gry i mobilne aplikacje edukacyjne dla najmłodszych.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl