Śląskie Trendy

9. Triennale Grafiki Polskiej

Wernisaż 9. Triennale Grafiki Polskiej  odbędzie się w piątek, 2 października o godz. 18.00 w Muzeum Śląskim w Katowicach. Organizatorem jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Triennale Grafiki Polskiej (TGP) to najbardziej prestiżowa i najważniejsza ogólnopolska impreza graficzna z wieloletnią tradycją.

Triennale jest imprezą o charakterze konkursowym, stanowiącą cykliczny przegląd polskiej grafiki współczesnej. Celem Triennale jest ujawnienie aktualnych i najbardziej wartościowych postaw oraz tendencji w obszarze tej dyscypliny, która poprzez dialog ze stale zmieniającym się medium – anektującym w swój obszar choćby potencjał współczesnych sposobów obrazowania, czy ewolucyjny charakter praktyk wywodzących się z technologii druku – buduje istotny i jedyny w swoim rodzaju przekaz, redefiniując jednocześnie swoją tożsamość i zakres pojęciowy.

W tym roku prace były oceniane w kategorii: drukowalne – tradycyjna grafika oraz matrycowe idee – dzieła o charakterze intermedialnym lub instalacyjnym.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl