Śląskie Trendy

9 ArtNoc. Gliwicka noc otwartych galerii

Wernisaże, wystawy, pokazy, warsztaty, spotkania, dla dzieci, młodzieży, dorosłych i dla seniorów. Konkurs dla odwiedzających jak największą liczbę miejsc na ArtNocowej mapie. Dobra zabawa. Duża dawka kultury. Instytucje otwarte przynajmniej od 16.00 (lub wcześniej), zamykane nie wcześniej niż o 23.00. To wszystko czeka uczestników 9 edycji gliwickiej ArtNocy, która w tym roku zapadnie nad miastem w sobotę, 18 czerwca.

Program:

GLIWICKI RYNEK

  1. 14-22 PUNKT INFORMACYJNY. Budowanie modelu Radiostacji z grupą Makulatur Art, abstrakcje w rytmach bębnów i muzyki „Plamą i dźwiękiem” (Stow. Faun-Art), pokaz charakteryzacji (Kalakteryzacja), tworzenie zabawek dla zwierząt, recyklingowe ekozabawki (OTOZ), pokaz bodypaintingu (K.Kasielska), pokaz mody gliwickiej designerki (T.len, naami), wystawy: grafika – M. Szymczak, Galeria Melina, wystawa zdjęć – Pokochaj i przygarnij, kącik zabaw.

 

DOM PAMIĘCI ŻYDÓW GÓRNOŚLĄSKICH, ul. Ks. Józefa Poniatowskiego 14

  1. 19 do 20.30 warsztaty „Art.taszka”, projektowanie toreb, inspirowane tradycją żydowską (J. Krzyśków), zapisy 605 362 594. 20.30 do 21 oprowadzenie po obiekcie. Czynne do 23.

 

PRACOWNIA KREATYWNOŚCI HI ART, ul. Franciszkańska 5

  1. 16 do 23 – wystawa Pracowni Malarstwa i Rysunku HI ART, g. 16 do 17 warsztaty konstruktorskie dla dzieci do lat 12 (K. Sznura), zapisy: 518 460 179, g. 17 do 21 warsztaty „Otwarta pracownia”, tworzenie pracy malarskiej lub rysunkowej, (mgr sztuki M. Zielińska).

 

STREFA AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ FILIA GCOP, Plac na ul. Franciszkańskiej 5

  1. 15 warsztaty biżuteria z tekstyliów (w razie deszczu w CSK „Łabędź”). Zapisy: sas@gcop.gliwice.pl, 537 037 265

 

GALERIA MELINA, ul. Częstochowska 16

  1. 16 do … „Stefan na Melinie”, wystawa plakatu S. Lechwara, g. 16 do 18 „Moskal – Słomski graficznie |linoryt | sitodruk | wklęsłodruk”. g. 16 do 18 – Warsztaty – prace graficzne! Zapisy 692 211 569, 792 752 334, stowarzyszeniemelina@gmail.com, g. 21 wernisaż wystawy „Stefan na Melinie”.

 

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY, ul. Barlickiego 3

  1. 14 do 17.30 włóczkowe warsztaty pani Jadzi (J. Zawada) na Al. Przyjaźni (w razie deszczu w MDK, sala 30, II piętro), g. 14.30 do 16.30 występy solistów i zespołu wokalnego działającego przy MDK, zespołu tanecznego ILUZJA, (Al. Przyjaźni), g. 16 do 18 pudełeczko komfortu osobistego, warsztaty plastyczne w pracowni „Słoik z pomysłami” (L. Karpacka) (sala 29, II piętro). g. 18 do 20 „Jak zrobić torebkę z zupełnie niczego?”, warsztaty upcyklingu, Biblioteka MDK (sala 24, I piętro), g. 19.15 do 21 „Poznaj swój głos”, warsztaty wokalne prowadzone przez J. Turkiewicza, (sala 53, III piętro), zapisy 32 232-69-54 wew. 27

 

CENTRUM INICJATYW SPOŁECZNYCH, ul. Barlickiego 3

  1. 16 do 18.30 Makulatur Art – wikliniarstwo gazetowe, g. 18.30 do 21 – Tworzenie fantazyjnych twarzy na bazie papierowych form, g. 21 do 22.30 tańce integracyjne w kręgu do ludowych melodii bałkańskich, żydowskich, greckich, polskich oraz innych narodów, obowiązuje obuwie zmienne, sala 11

 

W OBJĘCIACH TANGA, ul. Barlickiego 3, Stara Kotłownia

  1. 17.30 najpiękniejsze tanga Astora Piazzolli i nie tylko, koncert w wykonaniu duetu na skrzypce i fortepian, wykonawcy: A. Psiuk-Maksymowicz – skrzypce, I. Blacha-Durczok – fortepian, Organizator: A. Psiuk-Maksymowicz

 

BLCRK, ul. Dubois 22

  1. 16 do 23 PLAN B – instalacja fotograficzna M. Górskiego i M. Sokalskiej, którzy dokumentowali Balcerek

 

UFFO PRACOWNIA RYSUNKU GRAFIKI I MALARSTWA, ul. Zwycięstwa 36

  1. 16 do 20 warsztaty plastyczne dla młodzieży (od 14 lat), studium postaci oraz martwej natury (rysunek), warsztaty: z rysunku architektonicznego, z ilustracji książkowej, przy ładnej pogodzie – na Al. Przyjaźni, zapisy 603 669 401, 607 453 022, uffo.info@poczta.fm

 

IMIS – DZIEWIARSTWO ARTYSTYCZNE, ul. Dworcowa 45
(na Al. Przyjaźni), g. 14 do 17.30 czapeczki i berety z włóczki, sprzęt własny, włóczka ze sklepu IMIS i hurtowni „Basior”, wystawa własnych wyrobów z włóczki (obowiązują zgłoszenia), sesje zdjęciowe (A. Witwicki), pozowanie do portretu i rzeźby w ubraniach z włóczki, make up (B. Kozłowska) oraz stylizacje fryzur (G. Sbirenda). g. 14 do 16 konkursy i zabawy z włóczką dla dzieci, g. 14.30 do 16.30 występ solistów z zespołu wokalnego przy MDK, zatańczy grupa z zespołu „Iluzja”, g. 15.30 do 16.30 kostiumy kąpielowe z włóczki – prezentują modelki, g. 16.30 do 17 improwizowane pokazy dzianin uczestników konkursu (obowiązują zgłoszenia), g. 16.30 wycieczka motorowa po ulicach Gliwic z pasażerkami w ubraniach z włóczki, g. 17 do 17.45, g. 19 do 19.45 Jazz Tradycyjny – zespół „Enerjazzer”, g. 18 do 19 pokaz autorski I. Misiak – kolekcje z włóczki „Integracja Pokoleń”, g. 19.45 do 20 finał – pokaz kolekcji z włóczki w odcieniach czerni

 

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE „+ i KAWA”, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, ul. Marcina Strzody 10

  1. 15 do 23 architektoniczne zabawy dla najmłodszych, warsztaty tworzenia exlibrisów, architektoniczne memory, malarstwo na wesoło i modelarskie zabawy z folią, g. 15 do 23 wystawa „Architektura w Ekslibrisie”, organizator: Studenckie Koło Naukowe Historii Architektury i Dziedzictwa Kulturowego Rokoko.

 

PRACOWNIA INOSTUDIO, ul. Dunikowskiego 8/II

  1. 16 do 23 wystawa grafik pt. Bestiariusz, P. Herla.

 

KAWIARNIA NA WYSPIE, ul. Mikołowska 4a/U5

  1. 16 do 23 wystawa prac plastycznych „Życie jest Piękne”, g. 16 do 18 warsztaty plastyczne dla dzieci „Wyspa Skarbów”, 8 – 10 lat, zapisy 537 700 225

 

KINO AMOK, ul. Dolnych Wałów 3 [uwaga! Bilety 5zł!]

  1. 16.30 Francofonia, g. 17 Zew Gdyni

 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA, pl. Inwalidów Wojennych 3

  1. 15 do 23 „Drewno w świetle liter”, kaligrafia na drewnie i innych powierzchniach, g. 15 do 23 warsztaty kaligraficzne i upcyklingowe dla całej rodziny (Pracownia Pana szczE i piórem pisane)

 

KWIACIARNIO – GALERIA TULI PAN, ul. Studzienna 3/5

  1. 16 do 23 wystawa E. Nikolova, R. Pasiecznika, O. Kolewy. g. 9 do 23 wystawa – Donna Do

 

CENTRUM ORGANIZACJI KULTURALNYCH, GCOP, ul. Studzienna 6

  1. 16, 18.30 warsztaty „Łapami po sztuce” (hands-on), jak muzykować na instrumentach zrobionych z rur i je tworzyć, nauka pracy z oddechem, głosem i dykcją, g. 20.20 do 21 Pecha Kucha Night, 20 slajdów x 20 sekund, g. 21 spektakl Grupy Teatralnej Seniorów „Chłopcy” S. Grochowiaka w reżyserii P. Strojewskiego

 

ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW, ul. Studzienna 6

  1. 16 do 22 wystawa poplenerowa IX Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Moje Miasto” – Gliwice 2016, g. 16 do 18 portret lub karykatura (M. Goliszewski), g. 18 do 19 projekcja filmów „Z życia ZPAP”, g. 19 wspomnienie o Marianie Bietkowskim, film „Opowiem Wam o mojej sztuce”

 

STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE FAUN-ART, ul. Studzienna 6

  1. 16 do 23 wystawa malarstwa członków Faun – Art, g. 16 do 18 „Plamą i dźwiękiem”, tworzenie abstrakcji artystycznej na Rynku w rytmach bębnów i muzyki. Zapewniamy farby, narzędzia, spray’e

 

GALERIA BRAMA, ul. Krótka 1-3

  1. 18 do 23 #brama  ekspozycja prac artystów współpracujących z galerią (R. Banaszewski, Z. Blukacz, A. Brudzińska, K. Cupiał, I. Gustowska, R. Kalarus, U. Kaller, M. Kwapisz-Grabowska, S. Micek, E. Pełka, J. Piech, K. Piotrowska, T. Siara, K. Skórczewski, T. Struk, M. Surzycki, I. Walczak, W. Węgrzyn, K. Widmańska, E. Zawadzka, H. Zawa-Cywińska)

 

BO, ul. Plebańska 5

  1. 16 do 23 „Mężczyźni z węgla” – wystawa zdjęć portretowych autorstwa Kowaloovej

 

KOŚCIÓŁ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, ul. Kościelna 4

  1. 19 „O tym jak Jakub z Aniołem walczył”, otwarcie wystawy pracowni MANSARDA, wieża kościoła pw. Wszystkich Świętych (możliwość wejścia na szczyt wieży z przewodnikiem, ostatnie wejście o g. 23.30), organizator: MDK

 

GALERIA ART-STUDIO, ul. Kaczyniec 26

  1. 10 do 23 prezentacja twórców współpracujących z galerią, malarstwo olejne, grafika, fotografia, g. 12 do 23 „POLAKÓW PORTRET WŁASNY”, plenerowe studio fotografii, od g. 17 pokaz bodypaintingu – K. Kasielska i jej modelka, od g. 22 bodypainting DLA DOROSŁYCH – K. Kasielska i jej modelka

 

GALERIA SMS – SALON MŁODEJ SZTUKI, ul. Kaczyniec obok nr-u 17

  1. 12 do 23 „Sztuka współczesna”, wystawa i sprzedaż obrazów, grafiki i fotografii artystów współpracujących z galerią, g. 12 do 14 „Malowane buziaki”, warsztaty face paintingu dla dzieci, prowadzenie K. Kasielska, g. 16 do 17.30 akcja plastyczna dla młodzieży, prowadzenie A. Śmieszek i M. Zajączyńska-Kowalska, g. 18 do 21 warsztaty dla młodzieży i dorosłych „Wokół tkaniny”, collage przy użyciu tkanin i papierów, prowadzenie U. Tatrzańska, zapisy 502 232 208

 

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ESTA, ul. Raciborska 8

  1. 16 do 23 finisaż i promocja katalogu międzynarodowej wystawy „In between” prezentacją artystów z nurtu sztuki geometrycznej: J. Pamuły (pl), V. Hulika (sk), I. Haasza (hu) i R. Roya (de)

 

STACJA ARTYSTYCZNA RYNEK, Rynek 4-5

  1. 12.30 do 23.00 „Najlepsi z najlepszych” wystawa ekslibrysu, prace laureatów 10 edycji Międzynarodowego Konkursu Graficznego na Ekslibris, g. 12.30 do 23 „Black box” – J. Kucaba. Tematyka cyklu oscyluje wokół zagadnienia pamięci, świadomości, niedostępności umysłu i typowo ludzkiej „nawigacji”, g. 12.30 do 14.30 warsztaty origami dla zaawansowanych ­- tesselacje (H. Rościszewska-Narloch), g. 16 do 17.30 warsztaty otwarte dla początk. bez zapisów: proste modele origami (Galicyjska Grupa Origami), g. 19.30 „Rzecz o aniołach” – gliwiczanie – J. Wydra (pisarka) i M. Wroński (poeta) oraz goście, 21.30 Velveteve, „In the night” – koncert (zbiórka na Rynku), g. 22.30 P. Szewczyk Performance „Demontaż”. Likwidacja instalacji prezentowanej w SAR – części instalacji zostaną rozdane widzom

 

HERBACIARNIA ESENCJA, ul. Matejki 5

  1. 14 do 22 bookcrossing – książka za książkę. Wspiera MBP, g. 17 do 18 koncert Canis Latrans, g. 18 do 23 „Bez tytułu” – projekt multimedialny K. Pawelczyk, degustacja herbat

 

GALERIA AUTORSKA ŁUKASZ ŁEPIK, ul. Matejki 5

  1. 16 do 23 prezentacja galerii i pracowni malarskiej Ł. Łepika, rozmowy z artystą, tworzenie wspólnego dzieła, g. 20 wernisaż wystawy malarstwa Ł. Łepika, koncert zespołu smyczkowego, bufet (mile widziana rezerwacja miejsc 515633788)

 

GALERIA FOTOGRAFICZNA „Na 6”, ul. Matejki 6

  1. 16 do 23 wystawa zdjęć fotografów związanych z Galerią i Labolatorium Foto-S Gliwice – M. Buksa, M. Głowaczewski, M. Rak. Muzeum fotografii

 

UFFO PRACOWNIA RYSUNKU GRAFIKI I MALARSTWA, ul. Białej Bramy 10

  1. 16 do 19 warsztaty plastyczne dla dzieci 10 lat i 13 lat, warsztaty rysunkowo – malarskie, Projektowania Mody, Projektowania Pojazdów oraz Pracowni Arch. dla Dzieci (zapisy 603 669 401, 607 453 022, uffo.info@poczta.fm)

 

STOW. FORUM CERAMIKÓW. PRACOWNIA RZEŹBY I CERAMIKI ORAZ CuG – GALERIA GARAŻOWA, ul. Ziemowita 1

Designerskie transplantacje w otoczeniu instalacji biologicznych oraz innych żywych tworów. g. 16 zwiedzanie Pracowni Rzeźby i Ceramiki, oprowadza A. Kwolek, g. 17 warsztat bonsai /techniki sadzenia i obchodzenia się z żywym organizmem, g. 17.30 „Mój ziołowy ogród balkonowy”/warsztaty, g. 17.30 „The truht about love…to pottery” – projekcja filmów o ceramice, g. 19.15 wystawa „Eko struktury bliżej natury a cukier krzepi”, g. 19.30 do… Chillout w ogrodzie przy dobrej muzyce

 

SKLEPIK Z MARZENIAMI, ul. Górnych Wałów 13

  1. 16 do 23 wystawa prac M. Wiejaka, grafiki cyfrowe w trzech blokach tematycznych: I Miasto, II Przemysł, III Abstrakcje.

 

MUZEUM TATUAŻU, Krupnicza 16

  1. 12 do 23 zwiedzanie Muzeum Tatuażu, wystawa czasową malarstwa Osy Wahn, g. 12 do 23 wyprzedaż archiwum wydaw. „Kontrowers” (Magazyn „Tatuaż” za złotówkę!)

 

PRACOWNIA MALARSTWA NA JEDWABIU AGATA OKRZESIK, ul. Grodowa 1a

  1. 16 do 23 prezentacja prac i techniki malowania na jedwabiu, g. 17 pokaz malowania na jedwabiu, wspólnie malowanie

 

COFFEINA, ul. Grodowa 18

  1. 10 do 23 wystawa rysunku i malarstwa D. Wojnowskiego „Wielowymiarowy opis rzeczywistości, na który składają się przedmioty, ludzie i emocje”, g. 18 do 19 pokaz mody – M. Puente – ćwierćkubańska autorka bloga i vloga Modeste. J. , g. 20 do 21 muzyka jazzowa

 

STUDIO ACM, ul. Lompy 4
g.  12 do 23 „świat dinozaurów” wystawa ceramiki dziecięcej, rzeźb, g. 12.30 do 14 „kwiaty – dekor” warsztaty ceramiczne dla dzieci (4 – 8 lat), g. 16 do 18 „owady” warsztaty ceramiczne, g. 19 do 22 „miniatura tkacka” – warsztaty tkackie dla dorosłych, (zapisy 608 022 262 lub biuro@studioacm.pl)

 

PRACOWNIA DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH I PROJEKTOWYCH, ul. Karola Miarki 11

  1. 16 do 23 wystawa końcoworoczna prac uczestników zajęć prowadzonych, g. 16 wernisaż, 17.30 do 19 warsztaty dla dzieci (6-12 lat) – dzieło przypadku, g. 19.30 do 21 miniwykład i warsztaty projektowe dla młodzieży (od 13 lat) i dorosłych: harmonia bieli i czerni – notan, g. 21.30 do 23 warsztaty dla młodzieży (od 13 lat) i dorosłych: nocne rysowane światłem i cieniem. Prowadzący: K. Hajok-Bierkowska, A. Jańczak, zapisy 505 128 080, 513 310 626

 

GALERIA SZTUKI ZPAP ARENA, Park Handlowy Arena, ul. J. Nowaka – Jeziorańskiego 1

  1. 15 do 20 wystawa zbiorowa członków ZPAP

 

GALERIA „PERSPEKTYWA”, GWSP, ul. Bojkowska 37
g. 16 do 21 wystawa prac dyplomowych absolwentów kierunków Wzornictwo i Architektura. g. 16 wernisaż

 

DOM WSPÓŁPRACY POLSKO-NIEMIECKIEJ, ul. Bojkowska 37

  1. 16 i 17 czytanie bajek Janoscha i możliwość zrobienia zdjęć z postaciami, g. 18 warsztaty artystyczne „BIENEKreatywnie”, uczestnicy poznają postać Horsta Bienka, jego twórczość i zaprojektują własne torby, zapisy 32 461 20 70, g. 16 do 21 wystawa „Słowa moje spadochrony. Horst Bienek 1930-1990”

 

STREFA AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ FILIA GCOP, Centrum Kulturalno-Sportowe „Łabędź” , ul. Partyzantów 25

  1. 16 do 17.30 warsztaty decoupage, g. 18 do 19.30 transfer nadruków na eko-torby, g. 20 do 21.30 warsztaty quillingu

 

więcej infromacji: www.gliwickaartnoc.pl  facebook.com/gliwickaartnoc

organizator: Stowarzyszenie Melina

 

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl