Śląskie Trendy

4 Design Days – pre-opening online

Każda epoka wymaga innej formy. Cztery powody, dla których architektura i design zmienią się na zawsze.


Tak jak globalne pandemie XIX i początku XX wieku dały początek współczesnej architekturze, tak koronawirus zrewolucjonizuje dotychczasowe myślenie o przestrzeniach do mieszkania, pracy i spędzania czasu wolnego.  Czy to początek nowej ery w architekturze i designie? Co przyniesie nowa normalność? O tym porozmawiamy w gronie architektów i inwestorów.

Architektura. Projekty „dobrze zmieszane”

Rośnie apetyt na miejsca, które oferują wiele funkcji pod jednym dachem, a architektura to jeden z ich najważniejszych atutów. Czy mixed-used to trend na lata, czy chwilowa moda? Jak wpływa na miasta? Co buduje się na świecie, czym może pochwalić się Polska?

Architektura. Budynki z zielonym przesłaniem

Szybciej, taniej – to nie zawsze lepiej. Liczy się relacja między budynkiem a środowiskiem. W jaki sposób planować ten dialog, by obiekty były gotowe na wyzwania przyszłości? Jak powinno wyglądać budowanie w erze zrównoważonego rozwoju

Architektura. Projektowanie dla zdrowia

Pandemia przypomniała nam o kluczowej roli infrastruktury oraz środowiska naturalnego dla zachowania zdrowia fizycznego oraz dobrostanu emocjonalnego człowieka. Co powinniśmy zrobić, aby stawić czoła współczesnym problemom miast? Jakie działania powinni podjąć eksperci – architekci i przedstawiciele innych dziedzin nauki – wobec nowych potrzeb, oczekiwań i zagrożeń?

Mieszkania TrendWatch

TrendWatch – Salon
TrendWatch – Łazienka
TrendWatch – Kuchnia
TrendWatch – Sypialna

Jak zmieniły się mieszkaniowe potrzeby Polaków? Co jest nowym must-have, a co odeszło do lamusa? Nowe wyzwania dla architektów. Cykl dyskusji architektów i cykl prezentacji producentów oraz dostawców.

Mieszkania. PATENT NA MINIDOM

Domy letniskowe w czasach pandemii przeżywają prawdziwy renesans. Producenci oferują nowoczesne projekty całorocznych domów do 35 mkw., które można postawić na działce bez pozwolenia na budowę, a architekci prześcigają się w pomysłach na najbardziej designerskie rozwiązania. Pokazujemy najciekawsze projekty.

Technologie. Smart constructions

Blockchain i inteligentne kontrakty, drony, VR, technologie mobilne, BIM, oprogramowania do zarządzania budową, moduły i prefabrykacje, zielone budownictwo, bezpieczeństwo na budowie, robotyzacja – 10 trendów, przed którymi nie ucieknie branża budowlana.

Design. Jak zaprojektować 1,5-metrowe społeczeństwo w… *

…biurach. Architekci o wyzwaniach w tworzeniu biur od nowa

…hotelach. Bezpieczne w dyskretny sposób. Design w służbie bezpiecznych przestrzeni do wypoczynku i podróży
…handlu. Centra handlowe nie odkryją nowego świata, korzystając ze starych map
…przestrzeni publicznej. Mieszkańcy potrzebują zielonych przestrzeni

W dyskusjach, wywiadach i prezentacjach architekci, projektanci, inwestorzy oraz producenci i dostawcy opowiedzą o najnowszych pomysłach na bezpiecznie i przyjazne przestrzenie do pracy i wypoczynku, a producenci zaprezentują najnowsze rozwiązania i produkty.

Design. Nowa, bezdotykowa era

Komfortowe, designerskie, sterowane głosem lub zbliżeniowo i bezpieczne – czy systemy i bezdotykowe urządzenia opanują nasze mieszkania, biura, sklepy, ulice? Co oferuje rynek, czego oczekują klienci?

Design. Design na pokolenia

Sztuka tworzenia produktów trwałych, solidnych, wytrzymałych, z inteligentnych i ekologicznych materiałów. Projektanci i producenci o trendach, które zdefiniują zielone jutro.

Design. Cel – zdrowy klimat. Biznes meblowy bez śmieci, bez CO2

Rola gospodarki obiegu zamkniętego w produkcji mebli. Surowce, energia, technologia. Ekologia wpisana w biznesplan – ile kosztuje?

Więcej informacji na https://www.4dd.pl/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl