Śląskie Trendy

3 sposoby na piękną cerę bez wizyty u kosmetyczki

Czy wiesz, że możesz wyglądać pięknie bez regularnych wizyt u kosmetyczki? Wystarczy, że poznasz trzy proste sposoby na nieskazitelnie piękną i świetlistą cerę. Sprawdź je!


Nie zawsze jest czas, żeby pójść do kosmetyczki. Czasami brakuje funduszy w budżecie albo po prostu musimy zostać w domu. Kiedy wizyta w salonie kosmetycznym odpada, warto mieć pod ręką sposoby na piękną cerę – domowe, proste w zastosowaniu i skuteczne.

Domowe sposoby na piękną cerę

Jak wyglądać pięknie bez wizyty u kosmetyczki? Wystarczy odkryć na nowo moc składników, które każda z nas ma w swoim domu. Albo zamienić wszystkie swoje dotychczasowe kosmetyki na jeden, silniejszy.

Sposób na piękną cerę nr 1
SERUM DO TWARZY

Dobre serum do twarzy to kosmetyk, który w swoim beauty arsenale powinna mieć każda kobieta. Ma dużą lżejsza i bardziej wodnistą konsystencję niż krem, a jest od niego o wiele skuteczniejszy. Wszystko dzięki wysokiej koncentracji składników odżywczych, których w jednej kropli serum jest więcej niż w pojedynczej porcji kremu. To profesjonalne narzędzie w walce o piękną cerę, dlatego warto zaopatrzyć się w serum do twarzy i stosować je każdego dnia.

Ważne: serum nie powinno zastępować kremu i warto stosować je równoległe, bo krem nałożony jako drugi zapobiega utracie nawilżenia i wzmacnia działanie serum.

Sposób na piękną cerę nr 2
NATURALNE OLEJKI

Dobrze jest wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji także olejki. To najlepsze – bo całkowicie naturalne – kosmetyki, jakie możemy zastosować na naszą cerę. Zawierają składniki niezbędne skórze: kwasy tłuszczowe, witaminy, sterole roślinne. Niektóre z nich są też naturalnymi filtrami przeciwsłonecznymi, więc mogą skutecznie chronić cerę przed fotostarzeniem się i zapobiegać np. przebarwieniom.

Warto wprowadzić olejki do pielęgnacji twarzy. Te najpopularniejsze, które sprawdzą się na każdym typie cery, to olej arganowy, olej migdałowy i olej jojoba. Z czasem można eksperymentować z innymi olejami lub tworzyć mieszanki dopasowane do potrzeb naszej skóry. To świetna zabawa!

Sposób na piękną cerę nr 3
MASECZKI DIY

Duży potencjał drzemie też w maskach. Z tym że nie tych kupowanych w sklepie, ale tych robionych własnoręcznie. Przygotowanie takiej maski DIY nie jest trudne! Najlepsze są maseczki do twarzy na bazie olejków. Wystarczy wziąć np. olej arganowy, dodać do niego trochę nawilżającego miodu, łagodzącego podrażnienia jogurtu i bogatego w 7 witamin miąższu awokado – maseczka gotowa. Jak zacząć? Gotowe przepisy na domowe maski do twarzy znajdziesz w sieci, ale możesz też puścić wodze fantazji i skomponować własne maseczki, dopasowane do potrzeb swojej cery, z naturalnych składników, które akurat masz pod ręką.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl