Śląskie Trendy

2. Akademia Mody i Dizajnu

AKADEMIA MODY I DIZAJNU – prelekcje, warsztaty, pokazy mody i networking dla młodych twórców po raz drugi w Katowicach!

Polskich twórców niezależnej mody i dizajnu jest coraz więcej. Chętniej i odważniej wprowadzają w rzeczywistość plany i marzenia o własnym biznesie. Za sprawą rozmaitych wydarzeń modowych śmiało rozwija się również śląskie środowisko projektantów. Rośnie potrzeba, by zacieśnić kontakty między osobami utożsamiającymi się z modą i projektowaniem i umożliwić tym samym swobodny transfer wiedzy i doświadczeń. Akademia Mody i Dizajnu powstała właśnie w odpowiedzi na tą potrzebę – 19 marca, w Galerii SARP odbędzie się druga edycja projektu.

 Na wydarzenie złożą się prelekcje i warsztaty, w ramach których specjaliści branży modowej oraz ambasadorzy przedsiębiorczości podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Temat przewodni drugiej Akademii brzmi “Jak cię widzą…”.

To właśnie na kwestiach związanych z wizerunkiem i sposobami prezentacji własnej marki, również za pomocą narzędzi internetowych, skupią się prelegenci.

Podczas praktycznych warsztatów uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się projektowania stroju metodą drapowania, sekretów przygotowywania kolekcji haute couture, a także dowiedzą się, jak założyć atrakcyjny showroom internetowy.

Całość zwieńczą pokazy mody niezależnych projektantów, spośród których jeden wyłoniony zostanie na drodze konkursu, a także prezentacje prac uczniów szkół artystycznych, kształcących się projektowaniu odzieży.

Inicjatywa została stworzona i realizowana jest przez Fundację “Colors of Silesia” – organizatora cyklu targów niezależnej mody i dizajnu SILESIA BAZAAR oraz Milenę Bekalarską – stylistkę i blogerkę aktywnie działającą w polskiej branży modowej.

Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie wydarzenia na Facebooku: facebook.com/modaidizajn

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl